Blog dla tych, którzy kochają książki

Recenzja: Cokolwiek wybierzesz: Ukryta sieć, Jakub Szamałek

Recenzja: Cokolwiek wybierzesz: Ukryta sieć, Jakub Szamałek

„Ukrytą sieć” przeczytałam już jakiś czas temu, kiedy na dworze były jeszcze upały, ale dopiero teraz udało mi się zebrać żeby skończyć tę recenzję. Może to nawet lepiej, że wrzucam ją dopiero teraz, bo swoim klimatem ta książka pasuje chyba bardziej do deszczowych, jesiennych wieczorów, niż do gorących letnich nocy.

W skrócie: w Warszawie w wypadku samochodowym ginie aktor, Ryszard Buczek. Dziennikarka, Julita Wójcicka, zaczyna drążyć temat, podejrzewając, że w grę może wchodzić morderstwo. W świecie rządzonym przez nowe technologie to właśnie one są najniebezpieczniejszą bronią. I nie jest to żaden matrix, żadna odległa przyszłość – to jest ten sam świat, który nas w tym momencie, otacza.

„Ukrytą sieć” dobrze się czyta. To klasyczny thriller, szybka i łatwa lektura, zapewniająca rozrywkę na jeden / dwa wieczory. Ale to nie wszystko, bo książka Szamałka ma też jedną bardzo praktyczną zaletę – otwiera oczy na zagrożenia związane z nowymi technologiami. Niby wszyscy wiemy, że zagrożenie gdzieś tam jest i że trzeba uważać, ale uświadomienie sobie skali ryzyka każdemu z nas dobrze zrobi. Tym bardziej, że z siecią komunikuje się już prawie wszystko: nie tylko komputery i telefony, ale też samochody, lodówki, pralki, zegarki…


1 komentarz na “Recenzja: Cokolwiek wybierzesz: Ukryta sieć, Jakub Szamałek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *