Blog dla tych, którzy kochają książki

Recenzja: Horyzont, Jakub Małecki

Recenzja: Horyzont, Jakub Małecki

„Horyzont” to opowieść o wycinku z życia dwójki młodych ludzi – Mańka i Zuzy – którzy wynajmują sąsiadujące ze sobą pokoje na warszawskim Mokotowie. Maniek jest 36-letnim, emerytowanym żołnierzem i próbuje uporać się ze wspomnieniami z misji w Afganistanie. Zuza z kolei przypadkiem dowiaduje się o rodzinnej tajemnicy, którą zaczyna drążyć. Wiele ich dzieli, ale wiele też łączy. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale chyba nie zespoiluję za bardzo jeśli napiszę, że ciągnie ich ku sobie 😉 Ale nie jest to prosta „romantyczna” relacja, Małecki dobrze oddaje różne odcienie emocji, które mogą pojawić się pomiędzy dwójką ludzi.

Czy warto przeczytać?

Tak. Książka zdecydowanie wciąga. Przeczytałam ją jednym tchem, dosłownie – zaczęłam wieczorem i skończyłam w nocy 🙂

Na okładce „Horyzontu” Małeckiego znajdziecie opis, że to „(…) opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie”. Zgadzam się w pełni z tym opisem i właśnie dlatego warto po „Horyzont” sięgnąć.

A jeśli to Was nie przekonuje, to kolejnym powodem dla którego warto przeczytać „Horyzont” są opisy realiów misji takich jak ta w Afganistanie. Rzadko mówi się o nich głośno. A jeszcze rzadziej mówi się o tym, czego doświadczają byli żołnierze po powrocie do kraju. Autor bazował na prawdziwych historiach żołnierzy, którzy to przeżyli i to naprawdę w tej książce czuć.

A zatem, polecam!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *